top of page

Historie

Aktuální sestava

Skupina Sifon je jedna z nejstarších rockových kapel z plzeňska, vždyť na českých podiích se pohybuje již od konce 70. let minulého století. Obsazení kapely se samozřejmě za tu dlouhou dobu působení měnilo a ze zakládajících členů už v kapele nikdo trvale nepůsobí, ale Sifon má stále svoji kvalitní produkci, která láká fanoušky do sálů i na parkety především po západě Čech. Skupina se vyznačuje melodičností a hitovostí svých skladeb, má na kontě již 10 alb a dvě live DVD, o kterých se můžete více dozvědět v diskografii. S touto stálicí zažijete neobyčejné taneční i pěvecké zážitky při živých vystoupeních, která pro své fanoušky skupina stále ráda absolvuje.

Na podzim roku 2017 došlo ovšem opět k jedné změně a to na postu bubeníka, kde bohužel z několika vážných důvodů došlo po všech letech až k fatální ztrátě důvěry ve stávajícího kapelníka Jirku Vébra a za škopky ho vystřídal Pepa Procházka. Jiří Vébr si ale sám následně staví také znovu Sifon kompletně z nových muzikantů, takže se na scéně nyní pohybují dva Sifony, a to náš, kromě bubeníka ve staré sestavě, pod názvem SIFON s přízviskem Original a Vébrův v novém složení, ovšem paradoxně pod původním názvem Sifon rock... ;)

My každopádně jedeme dál a chceme Vás i sebe bavit v čele nejen s dlouholetým (od r.1986), nezaměnitelným hlasem, autorem mnoha hitovek a kytaristou Sifonu Vencou Šelmátem, ale samozřejmě také s letitými sifoňáky: Baskytaristou Tondou, kytaristou Petrem a klávesákem Milanem a nyní tedy i s novým bicmenem Pepou. No a občas s námi zahostuje dle jeho vytížení i nejstarší aktivní muzikant Sifonu, podstatný autor, klávesista a zpěvák Michal Vaněk a také další bývalí členové a autoři kapely Dany Dobiáš, Tomáš Navrátil a Roman Heiný ;)

Od jara 2019 se do základní sestavy na stálo vrací na basový post Roman Heiný, který tak navázal na svoji dlouhou historii v Sifonu od r.1990. Tonda bohužel ze zdravotních důvodů musel rezignovat, tímto mu děkujeme za skvělou práci v kapele  a samozřejmě má k nám dveře stále otevřené, těšíme se povedené hostovačky nyní i od Tondy :)

A máme tady leden 2023, kdy se nám mění post bubeníka, Pepa se rozhodl ze zdravotních důvodů zvolnit tempo a odejít do bubenického důchodu :), byl naším spolehlivým motorem téměř šest let a tímto mu děkujeme za skvělou spolupráci a těšíme se také na nějakou tu hostovačku...:). Na tomto postu ho střídá v podstatě mladá krev 😀, Martin Eret, takže nezastavujeme, přátelé, frčíme dál... 😉🥁🎸

bottom of page